Блог

Про визначення предмета закупівлі для послуг поточного ремонту

Деякі замовники можуть задатися питанням, який знак класифікатора ДК 021:2015 обирати в системі при плануванні та оголошенні закупівлі поточного ремонту.
Адже, у наказі № 708 (як і у його попереднику, наказі № 408, що втратив чинність), зазначено, що під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм та/або галузевих будівельних норм. Про код класифікатора нічого немає.
Ураховуючи, що відповідно до Закону поточний ремонт - це послуги, логічно припустити, що застосовується 4-й знак. Але це суб'єктивне судження. ДАСУ ж вважає, якщо знак інакший, аніж 4-й - це порушення.
Натомість у судів може бути інша позиція.
З матеріалів постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 24.03.2021:
1) Відповідно до позиції Мінекономіки, оскільки предмет закупівлі послуг з поточного ремонту визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об`єктом інженерно- транспортної інфраструктури, замовник самостійно обирає відповідний показник Єдиного закупівельного словника.
2) Найбільш відповідним до предмета закупівлі «послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги 0080619 Гуляйполе - Успенівка - Зелене Поле, км 0+075 - км 7+567» є показник восьмої цифри національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», а саме: ДК 021:2015: 45233142-6 Ремонт доріг.
3) Тобто, Замовником при визначенні предмета закупівлі послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги були чітко дотримані положення Закону та Порядку визначення предмета закупівлі.