Блог

Про укладення додаткових угод про підвищення ціни за одиницю товару (2)


Не зважаючи на численні акценти, наявні у навчальних курсах, судову практику, деякі замовники, з огляду на останні моніторинги ДАСУ, і досі не знають напевне як діяти, якщо постачальник товару пропонує підвищити ціну.

Корисним у такому випадку буде ознайомитися з Вироком від 06.03.2021 по справі № 521/1126/19.

З матеріалів:
1) При укладенні додаткових угод до договору від 23.01.2018 р. № 23-01/18, ОСОБА_3, належним чином не перевірив попередні дані щодо середньо ринкової ціни на дизпаливо та бензин марки А-92, та уклав вказані додаткові угоди в порушення вимог Закону, оскільки згідно наданих ТОВ «А» документів, коливання цін на дизельне паливо та бензину марки А-92 на ринку були відсутні, та придбав дизельне паливо та бензин марки А-92 за бюджетні кошти за цінами, які значно перевищували початкові договірні ціни встановлені вказаним договором.

2) Таким чином, ОСОБА_3 будучи службовою особою - директором КП «Б», неналежним чином виконував свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, належним чином не перевірив попередні документи щодо середньо ринкової ціни та наявність чи відсутність коливання ціни на дизельне паливо та бензин марки А-92 на ринку, придбав вказане дизельне паливо та бензин марки А-92 за цінами, які значно перевищували початкові договірні ціни, що спричинило матеріальну шкоду територіальній громаді.

3) Усіма своїми діями директором КП «Б» ОСОБА_3 завдав матеріальну шкоду територіальній громаді у сумі 1536337,47 грн.

4) Суд, з-поміж іншого ухвалив: ОСОБА_3 визнати винним у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, стягнути з ОСОБА_3 на користь органу місцевого самоврядування 1526337 /один мільйон п'ятсот двадцять шість тисяч триста тридцять сім/ гривень 47 /сорок сім/ копійок.

До речі, якщо стикнулися зі схожою проблематикою, адвокатське об'єднання Агентства "Консалт" завжди готове стати на захисті ваших законних прав та інтересів.