Блог

Про незазначення інформації про субпідрядників

Закон дозволяє залучати субпідрядників у разі виконання робіт або надання послуг.

У разі, якщо участь складає не менше 20 % учасником надається відповідна інформація про суб’єктів господарювання, яких планується залучати.

При цьому, згідно вимог ч. 7 ст. 17 Закону у разі якщо учасник процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у ч. 1 ст.17 Закону.


У закупівлі UA-2021-10-12-003324-c за результатами моніторингу було встановлено таке.
У складі тендерної пропозиції ТОВ «А» надано довідку щодо залучення субпідрядних організацій до виконання робіт, відповідно до якої одним із залучених субпідрядників є ФОП «Б» (код 287730739220).
Проте, згідно з інформацією, наявною на порталі Міністерства юстиції України «Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», за кодом 287730739220 фізичних осіб-підприємців не знайдено. Отже, у складі тендерної пропозиції ТОВ «А» наявна інформація про використання спроможності ФОП «Б», як субпідрядника, дані про якого не внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
 


Слід зазначити, що Законом передбачена необхідність зазначення повного найменування та місцезнаходження, інші реквізити серед обов’язкових не зазначаються. Водночас, якщо замовник вимагав надати інформацію про субпідрядників у конкретному вигляді, вбачається невідповідність. Разом з тим, згідно з Переліком формальних помилок Мінекономіки, помилка, зроблена учасником під час оформлення тексту, зокрема заміна, пропуск, переставлення місцями цифр, якщо вона не впливає на ціну та не стосується характеристик предмета закупівлі й кваліфікаційних критеріїв, є такою, що не призводить до відхилення.
Радимо замовникам та учасникам бути уважними при перевірці/зазначенні інформації про субпідрядників.