Блог

Про довідки за встановленою формою (2)

Автори журналу "Консалт Інфо" повсякчас акцентують увагу на тому, що численні довідки, таблиці, опитувальники, згоди, заповнені учасником самостійно за встановленою формою, - це ті документи, які загрожують вашим торгам, економії та не мають особливого сенсового навантаження.
Численні моніторинги та скарги, де виявлено невідповідності у заповненні форм учасниками, заполонили електронну систему.
І от, вимога зайвої довідки вартувала замовникові 25500 грн.
З матеріалів рішення:
1) Згідно абзацу 1 додатку 9 до ТД, у разі не залучення субпідрядника/співвиконавця - надається відповідна інформація в довільній формі.
2) Учасником ТОВ "А" у складі тендерної пропозиції не надано довідки щодо не залучення субпідрядника/співвиконавця або його залучення в обсязі не більше 20% від вартості договору, як наслідок тендерна пропозиція не відповідає умовам ТД в цій частині.
3) Згідно протоколу розгляду тендерних пропозицій, оприлюдненого в електронній системі закупівель, відповідальним за прийняття рішення щодо визначення переможця є член тендерного комітету ОСОБА_1.
4) Суд постановив визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 25500 (двадцять п`ять тисяч п`ятсот) гривень.
Як вбачається з норм чинного законодавства, якщо учасник не планує залучати субпідрядників у обсягах, встановлених Законом, надання ним документів в цій частині не обов'язкове. Тож, вимагати довідку про субпідрядників у тих, в кого вони відсутні, немає сенсу. Будьте уважними та вдалих вам закупівель!