Блог

Про документи, що підтверджують досвід виконання аналогічного договору

Нагадуємо замовникам, що у разі встановлення кваліфікаційного критерію наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів), необхідно зазначити відповідний перелік документів, які підтвердять факт того, що учасником виконувався аналогічний за предметом закупівлі договір.
У моніторингу закупівлі UA-2020-12-09-007736-c замовником вимагався лише укладений аналогічний договір. Згідно з висновком за результатами моніторингу: "Замовник встановив вимогу щодо надання лише копії договору, за яким закуповувалися аналогічні товари. Водночас, така вимога не відповідає вимогам Закону, оскільки його частина 2 статті 16 зазначає саме факт «документально підтвердженого досвіду», а не «укладання» договору. Тому сам по собі договір не може підтвердити факт постачання/придбання товару, оскільки згідно з главою 48 Цивільного кодексу України процес виконання договору слідує після моменту його укладення. Відповідно, факт виконання договору підтверджується відповідною накладною, актом приймання-передачі, позитивним листом-відгуком від замовника тощо."
Не забувайте включити в тендерні документації, у разі встановлення відповідного кваліфікаційного критерію, вимогу надати документ, який дає змогу упевнитися, що наданий аналогічний договір виконувався.