Блог

Про можливість уникнути штрафу, якщо адмінпротокол по 164-14 передано до суду

З початку запровадження моніторингів процедур закупівель значно побільшало судових справ про притягнення осіб, винних у вчиненні правопорушень, до адміністративної відповідальності.
З одного боку, це справедливо. Винний — плати штраф. Однак, на жаль, досить часто висновки ДАСУ описують порушення, які не мають жодного негативного впливу, чи виникли незалежно від волі замовника, або ж взагалі вигадані органом контролю, і не є порушеннями ані з точки зору чинної нормативно-правової бази, ані здорового глузду. Не всі замовники вчасно оскаржують такі висновки до суду. Та і чи істинно справедливим, пропорційним і розумним є те, що уповноважені особи, заробітні плати яких здебільшого не перевищують навіть мінімального в державі рівня, повинні з власних коштів сплатити одноразовий штраф у розмірі свого піврічного доходу.
До речі, Агентство «Консалт» стане у пригоді в такому випадку, як організація, що надає повний комплекс послуг з організації та проведення торгів, у тому числі в частині юридичного супроводу у випадку, якщо процедура, проведена за підтримки фахівців агентства, потрапила в моніторинг.
Зазначимо, що існує ряд підстав для звільнення винних осіб від адміністративної відповідальності.
До прикладу, Постанова від 09.02.2021 у справі № 385/106/21 3/385/96/21 . Замовником було не відхилено тендерну пропозицію учасника, яка не відповідала у повній мірі умовам тендерної документації. До речі, виявлена невідповідність, згадана у Постанові, цілком відповідає ознакам формальних помилок, а саме описок (учасник зазначив 30 замість 90 днів в одному з документів). За результатами моніторингу процедури складено відповідний протокол про адміністративне правопорушення та передано до суду.
З матеріалів Постанови:
1) У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала. При цьому пояснила, що вибрали найбільш вигідну пропозицію. У випадку розірвання договору довелося б повністю припинити навчальний процес.
2) 08.02.2021 року до канцелярії суду надійшло клопотання трудового колективу замовника про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та передачу матеріалів на розгляд трудового колективу для застосування щодо неї заходів громадського впливу. ОСОБА_1 підтримала вказане клопотання та просила його задовольнити. У клопотанні трудового колективу просять звільнити від адміністративної відповідальності ОСОБА_1, мотивуючи виключно позитивною характеристикою ОСОБА_1 як працівника та як особистості, її щирим каяттям, відсутністю притягнення до адміністративної та дисциплінарної відповідальності. Таке рішення одноголосно прийняте зборами трудового колективу.
3) Відповідно до ст.21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
4) Враховуючи викладене, з метою досягнення виховного ефекту, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу винної, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаюється у вчиненому, позитивно характеризується за місцем роботи, приймаючи до уваги клопотання трудового колективу, Суд вважжає за доцільне задовольнити клопотання та передати матеріали справи про адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 164-14 КУпАП на розгляд трудового колективу для застосування заходів громадського впливу, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 284 КУпАП є підставою для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення.