Блог

Про дозволи та ліцензії

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 41 Закону копію ліцензії або документа дозвільного характеру надає переможець при укладенні договору, а не учасник. Разом з тим, багато замовників вимагають подання дозвільних документів від учасників, при цьому не надаючи вичерпного переліку таких.
Контролюючі органи можуть виявитися дуже кмітливими при розгляді документів у такому випадку. За результатами моніторингу закупівлі UA-2020-10-02-003763-a Орган контролю встановив, що одним із пунктів переліку зі 115 позицій технічної специфікації до предмета закупівлі передбачено надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, які потребують спеціального ліцензування згідно з законодавством, при цьому ліцензія на зазначений вид робіт у складі тендерної пропозиції відсутня. Хоча загальну будівельну ліцензію ДАБІ учасник надав. Виявляється, вогнезахист (вогнезахисне просочування глибоке чи поверхневе, вогнезахисне обробляння (фарбування, штукатурення, обмотування, облицювання), вогнезахисне заповнення) є окремими видом робіт, який ліцензується Державною службою надзвичайних ситуацій.
Для уникнення оскаржуваних ситуацій у вашій закупівельній практиці радимо вимагати документи дозвільного характеру при укладенні договору про закупівлю.