Блог

Про зв'язок кваліфікаційних документів та кошторисної документації

За своєю суттю кваліфікаційні критерії - можливість для замовника встановити наскільки той чи інший суб'єкт спроможний виконати договір про закупівлю за результатами процедури. Це обумовлює нерозривний зв'язок між кваліфікаційною та технічною частинами тендерної пропозиції.
У закупівлі UA-2020-09-07-005427-a замовником встановлено кваліфікаційний критерій наявності в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій. Згідно з результатами моніторингу встановлено: "Переможцем надано довідку згідно з якою у його власності з наведеного переліку транспортних засобів та машин перебуває лише бортовий автомобіль та автомобіль з маніпулятором, а решта техніки (автогрейдер, бульдозер, самоскид, бетонозмішувач, екскаватор, навантажувач, кран, трактор, коток, машина поливально-мийна) – використовуються на підставі укладених з іншими суб’єктами підприємницької діяльності договорами про надання послуг. При цьому, надані локальні кошториси на будівельні роботи враховують трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельної техніки, в тому числі залученої учасником у сторонніх суб’єктів господарювання. Зокрема, в окремих локальних кошторисах враховано трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельної техніки при виконанні таких робіт, як розроблення ґрунту у вiдвал екскаваторами, розроблення ґрунту з навантаженням на автомобiлi-самоскиди екскаваторами, засипка траншей i котлованiв бульдозерами, ущiльнення ґрунту котками, тощо.
Слід зазначити, що відповідно до п.6.2.1.3 розділу 6.2 «Вартість експлуатації будівельних машин та механізмів» ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва», прийнятої наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.08.2013 №405 (далі – ДСТУ-Н Б Д.1.1.-2:2013), вартість машино-години будівельної техніки, що орендується, приймається за ціною, що склалася в регіоні, яка визначена на підставі аналізу ринку послуг з оренди будівельних машин та механізмів в регіоні та наближених до неї територіях. У цьому випадку при обчисленні загальновиробничих та адміністративних витрат, а також прибутку в цілому по будові трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні цієї будівельної техніки, не враховуються.
Водночас, до розрахунків загальновиробничих витрат до відповідних локальних кошторисів, наданих переможцем, враховано трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні техніки сторонніх суб’єктів господарювання, що буде залучена до надання послуг відповідно до укладених вказаними суб’єктами господарювання з учасником договорів, що не відповідає вимогам п.6.2.1.3 ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013, і може призвести до завищення вартості об’єкта будівництва."