Блог

Про електронний підпис (3)

Минулого тижня у Повідомленні #29 ми уже зачепали тему КЕПів у публічних закупівлях. Звертаємося до цього питання знову, адже тема і досі не розкрита.
Як дотриматися всіх вимог законодавства, урахувати позиції ДАСУ, АМКУ, суду при складанні тендерної документації та перевірці пропозицій і, при цьому, зберегти торги, досі до кінця не зрозуміло. Адже категоричні у своїй позиції тільки АМКУ, про що зазначено у відповідній публікації на офіційному сайті Органу оскарження. Натомість, суди мають інше бачення.
На фоні згаданої проблематики не зайвим буде ознайомитися із Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 04.03.2021 у справі № 560/8189/20.
З матеріалів рішення:
1) Суд зазначає, що відсутність електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи учасника процедури закупівлі) не є беззаперечною обставиною порушення вимог тендерної документації, оскільки подана документація містить електронну печатку учасника, що підтверджує дотримання вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги" Учасником при подачі тендерної документації від імені юридичної особи.
Далі буде...