Блог

Про довідки за встановленою формою

Автори журналу "Консалт Інфо" повсякчас акцентують увагу на тому, що численні довідки, таблиці, опитувальники, згоди, заповнені учасником самостійно за встановленою формою, - це ті документи, які загрожують вашим торгам, економії та не мають особливого сенсового навантаження.
Численні моніторинги та скарги, де виявлено невідповідності у заповненні форм учасниками, заполонили електронну систему.
У пригоді для підготовки заперечення/процесуальних документів у такому випадку може стати Постанова Верховного Суду у справі № 826/15770/17.
З матеріалів:
1) Вирішуючи спір, суди попередніх інстанцій встановили, що через відсутність у складі пропозиції Переможця інформації щодо адрес замовників, які були сторонами у аналогічних договорах, АМКУ дійшов висновку, що пропозиція не відповідає умовам тендерної документації, у Додатку 5 якої наведено таблицю для заповнення довідки, де вказано про необхідність зазначення таких адрес.
2) Однак, враховуючи те, що такими замовниками за цією довідкою є: Апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Міністерство оборони України, Національне антикорупційне бюро, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Верховний Суд погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанцій про те, що помилка в оформленні Переможцем торгів  тендерної пропозиції є формальною і не впливає на зміст самої пропозиції. Лише відсутність адрес таких установ у довідці не є підставою для визнання пропозиції такою, що не відповідає умовам тендеру, оскільки  всі замовники є юридичними особами публічного права і відсутність такої інформації не створює перешкод для ідентифікації останніх (що по суті і є метою для зазначення у вказаній довідці адрес замовників).
Для уникнення оспорюваних ситуацій, радимо виключити із тендерних документацій форми та шаблони для заповнення, які не є принциповими та/або можуть бути замінені справжнім документальним підтвердженням у складі пропозиції.