Блог

Про листи-відгуки щодо виконання аналогічного договору

Досить часто при закупівлі послуг/робіт замовники вимагають надати на підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) позитивний лист-відгук про виконання наданого договору від замовника послуг/робіт.
При перевірці тендерних пропозицій рекомендуємо звертати окрему увагу на те, якою саме організацією виданий лист-відгук. Адже може трапитися так, що замовником робіт за договором підряду є, скажімо КО "КИЇВЗЕЛЕНБУД", а лист-відгук видано експлуатуючою організацією, наприклад районним комунальним підприємством благоустрою, яке не є замовником згідно з умовами наданого аналогічного договору.
Аналогічна ситуація склалася у закупівлі UA-2020-12-17-002086-b.
З висновку ДАСУ:
Учасником подано у складі пропозиції аналогічний договір укладений з Управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради від 16.01.2020 за №4. Однак, лист-відгук (від 29.12.2020 за №52) подано від Тернопільського дошкільного навчального закладу №23, який не може мати інформацію щодо виконання вказаного договору в цілому. Також, всупереч вимог пункту 3 додатку 1 тендерної документації у листі –відгуку не зазначено посилання на договір який виконувався.
Замовник у тендерній документації не конкретизував, що лист відгук має видаватися саме стороною укладеного договору. Не зважаючи на це, у даному випадку, дійсно не можна не погодитися, що один навчальний заклад не може дати належну оцінку про виконання договору в цілому, адже отримувачами товару визначено 38 закладів освіти, а не 1. Хоча формально вимоги тендерної документації не порушено.
Тому, для уникнення зауважень, конкретизуйте тендерну документацію в цій частині.