Блог

Про зміст пояснень замовників по суті поданих скарг

Досить часто замовники та учасники стикаються з перешкодами проведення ефективних закупівель з причини прийняття парадоксальних рішень органом оскарження.
Періодично, АМКУ у своїх рішеннях зазначає, що Замовник не довів та документально не підтвердив надання недостовірної інформації у складі Пропозиції Скаржника в цій частині. Враховуючи викладене, Пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена Замовником з наведеної підстави. Хоча Замовником надано більше ніж достатньо доказів недостовірності інформації у ТП скаржника.
Так сталося у справі № 640/33653/20.
З матеріалів рішення Окружного аміністративного суду м. Києві від 23.03.2021:
1) Відповідно до умов ТД відстань транспортування асфальтобетонних сумішей та/або ЩМАС від моменту їх випуску до моменту укладання не повинна перевищувати значень, що вказані в таблиці 20.2 ДБН В.2.3-4 (зі зміною 1), при цьому час транспортування асфальтобетонних сумішей не повинен перевищувати трьох годин. При цьому, учасник повинен надати у складі ТП транспортну схему за формою, встановленою Замовником. Так, в таблиці необхідно зазначити найменування асфальтобетонної суміші та/або ЩМАС, місце доставки, відстань доставки та швидкість перевезення (в населеному пункті та поза населеним пунктом), загальну тривалість транспортування, перелік автомобільних доріг маршруту транспортування.
2) У складі тендерної пропозиції учасника "А" надано транспортну схему.
3) За результатами її розгляду Замовником було встановлено, що реальна відстань маршруту транспортування становить 135,5 км, а не 107 км, як про це зазначає учасник, оскільки учасником зазначено невірні відстані автомобільних доріг маршруту.
4) Крім того, Замовником встановлено, що учасником "А" зазначено відстань транспортування у межах населених пунктів - 25 км, що не відповідає дійсності, оскільки вірна відстань транспортування у межах населених пунктах становить 55 км.
5) Отже, у випадку збільшення відстані маршруту, який пролягає у межах населених пунктів, зменшується швидкість руху та, відповідно, збільшується час транспортування асфальтобетонної суміші. Так, за розрахунками Замовника загальний час транспортування складає 3 год. 56 хв. (в межах населених пунктів - 2 год. 18 хв., поза межами населених пунктів - 1 год. 38 хв.), тоді як учасником у тендерній пропозиції вказано 2 год. 43 хв. А ТД встановлено вимогу, що час транспортування асфальтобетонних сумішей не повинен перевищувати 3-х годин.
6) У протоколі розгляду ТП, що завантажений в електронній систему, Замовником було наведено обґрунтований розрахунок відстані та часу транспортування та зазначено, з яких підстав він не погоджується з розрахунком, який був наведений учасником. Також, зазначені обставини були додатково та детально описані у поясненнях Замовника до АМКУ, із наведенням відповідних картографічних матеріалів на підтвердження позиції Замовника.
7) Разом з тим, АМКУ при розгляді скарги жодним чином не врахував обставини, які були наведені Замовником у протоколі розгляду тендерних пропозицій та у поясненнях щодо скарги, а лише обмежився цитуванням причин відхилення пропозиції учасника, доводів скаржника та, у подальшому зазначив: «Замовник не довів та документально не підтвердив надання недостовірної інформації у складі Пропозиції Скаржника в цій частині. Враховуючи викладене, Пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена Замовником з наведеної підстави».
8) Суд звертає увагу, що у даному випадку АМКУ не було надано оцінку доводам Замовника стосовно того, що учасником було невірно розраховано відстань маршруту транспортування асфальтобетонної суміші, що призвело до суттєвого зменшення часу транспортування, тоді як дійсний час транспортування не відповідає вимогам тендерної документації та становить більше 3-х годин. З рішення АМКУ не зрозуміло, з яких причин він надав перевагу доводам учасника, який зазначає, що час транспортування становитиме менше 3-х годин, та жодним чином не врахував доводів Замовника, що час транспортування становитиме більше трьох годин.