Блог

Про порушення строків надання роз'яснень учасникам щодо вимог тендерної документації

Чи не кожна уповноважена особа, особливо у багатопідроздільних організаціях, може стикнутися з проблемою невчасного надання роз'яснення учасникам щодо вимог тендерної документації (з порушенням строку 3-х робочих днів) з причини того, що хтось із технічних фахівців не надіслав вчасно матеріали для підготовки такого роз'яснення. Або за інших, незалежних від волі УО, обставин.
Одразу, закцентуємо увагу, уникайте таких ситуацій. Краще оприлюднити у відповідь учаснику декларацію виду: "замовником будуть унесені зміни в тендерну документацію" аніж пустити проблему на самотік.
Однак, якщо вже маєте моніторинг, то радимо ознайомитися з Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.02.2021 у справі № 640/15821/20. Не зважаючи на те, що спірні відносини виникли ще за попередньої редакції Закону, аргументація вбачається актуальною і на сьогоднішній день.
З матеріалів Рішення:
1) Суд звертає увагу, що абз. 3 ч. 2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції, що діяла до 19.04.2020) встановлено, що у разі несвоєчасного надання або ненадання замовником роз`яснень щодо змісту тендерної документації строк подання тендерних пропозицій автоматично продовжується електронною системою не менш як на сім днів.
2) При цьому, з матеріалів справи судом встановлено, що замовником внесено зміни до тендерної документації та продовжено строк на подання тендерних пропозицій не менше ніж на сім днів.
3) Таким чином несвоєчасне надання відповіді на запитання компенсовано шляхом внесення змін до тендерної документації та продовження строку на подання тендерних пропозицій не менше ніж на сім днів, чим забезпечено можливість учасників подати відповідні документи з урахуванням наданих замовником роз`яснень, та у строк, визначений Законом України «Про публічні закупівлі».
4) З огляду на зазначене, посилання ДАСУ на необхідність відміни торгів з підстав неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель, суд вважає необґрунтованими, відтак, спірний висновок підлягає скасуванню в цій частині.