Блог

Про електронний підпис (4)

Чим більше судових рішень опрацьовують ProZorливі закупівлі, тим міцнішає переконання про хибність підходу: "КЕП - це тільки те, що на "токені". Якщо підпис на "флешці", а замовник просив КЕП, пропозицію треба відхиляти".
Побачимо, що скаже суд.
А поки, що пропонуємо ознайомитися з Постановою Верховного Суду від 18.03.2021 у справі № 913/370/20.
З матеріалів:
1) Відносно відсутності документів, що уповноважують ОСОБА_1 подавати тендерну пропозиції від ТОВ "А" суд зазначає таке.
2) Відповідно до пункту 1 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), та завантаження файлів, зокрема, з документами, що підтверджують повноваження посадової особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції та договору за результатами закупівлі.
3) Судами попередніх інстанцій встановлено, що ТОВ "А" через електронну систему закупівель завантажено тендерну пропозицію та інші документи, які вимагаються замовником у тендерній документації, зокрема файл «sing.p7s», який містить електронний підпис автора.
4) Під час перевірки достовірності електронного підпису на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України за допомогою використання онлайн сервісу створення та перевірки кваліфікованого електронного підпису (https://czo.gov.ua/verify) встановлено, що тендерна пропозиція ТОВ "А" подана фізичною особою ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
5) Судами попередніх інстанцій встановлено, що у складі тендерної пропозиції та інших документів, які вимагаються замовником, відсутні документи, що уповноважують ОСОБА_1 на подання тендерної пропозиції, тому пропозиція учасника не відповідає кваліфікаційним критеріям.
6) Проте, враховуючи, що ТОВ "А" не оспорював дії ОСОБА_1 щодо подання тендерної пропозиції від його імені,  а також те, що подання у складі тендерної пропозиції документів, які підтверджують повноваження особи на їх подання, не є кваліфікаційним критерієм у розумінні статті 16 Закону, а їх відсутність не є підставою відхилення тендерної пропозиції учасника у розумінні ст. 31 Закону, судами відхилено доводи про наявність підстав в цій частині для відхилення пропозиції ТОВ "А".