Блог

Про відмінність інформації, що зазначена в електронній системі, від тієї, яка вказана у ТД

Пропонуємо ознайомитися з
Рішенням Суду від 11.01.2021 р., справа № 500/2272/20.
У даному випадку має місце ситуація, коли Замовником під час внесення змін до ТД було помилково опубліковано різну за змістом інформацію. Зокрема, кінцевий термін подання ТП, що зазначений в оголошенні відрізнявся від того, що зазначений в умовах ТД. Орган контролю, за результатами проведення моніторингу закупівлі, встановив порушення Замовником законодавства.
           Замовник у своїх поясненнях зазначив, що у даному випадку має місце формальна помилка, яка не впливає на перебіг процедури відкритих торгів, в зв’язку з тим, що після зазначеного в документації терміну подання пропозиції вказано, що такий термін зазначається системою автоматично. Також Замовник вказав, що на офіційній веб-сторінці системи «Prozorro» кінцевий строк подання ТП зазначено вірно, з урахуванням усіх змін. Та сама дата, як і на веб-сторінці, зазначена в оголошені про проведення відкритих торгів. На думку Замовника така формальна помилка не впливає на можливість подання учасниками своїх ТП та на загальний результат торгів, оскільки кінцевий строк подання ТП відображений в електронній системі закупівлі та в оголошенні.
           При ухваленні рішення Судом було враховано усі доводи сторін та прийнято рішення на користь Замовника. Тобто, Суд погодився з тим, що виявлені недоліки є формальними (несуттєвими), не призводять до значного спотворення інформації та допущені не з метою надання недостовірної інформації. Отже, не можуть вказувати на те, що ТД не відповідала вимогам Закону.
           Коментар: Незважаючи на те, що на думку Суду така ситуація ніяк не впливає на результати торгів, замовники повинні бути уважними при внесенні змін до ТД. Адже будь-які дії, які вчиняються в електронній системі, повинні відповідати нормам чинного законодавства. 
Дякуємо консультантці з публічних закупівель Ілоні Вархомій за наданий матеріал!