Блог

Про документальне підтвердження наявності матеріально-технічної бази (3)

ProZorливі закупівлі повсякчас нагадують, що встановлення вимоги надання зайвих документів є необ'єктивним та шкідливим.
І ось, черговий доказ цього. Замовник встановив вимогу надати документи, інформація в яких повторюється, тобто в 2-х різних довідках учаснику потрібно вказати одне і те саме. Учасник надав лише одну з довідок та документальне підтвердження інформації, зазначеної в ній. Замовник не відхилив його тендерну пропозицію. ДАСУ розцінили це як порушення Закону. І хоча суд встав на сторону Замовника, в цілому, усіх проблем варто було уникнути ще на початку шляхом складання якісної тендерної документації.
З матеріалів Постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 30.03.2021:
1) У підпункті 1.1 пункту 1 таблиці 1 Додатку № 3 до ТД, в графі: «Документи, які підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям» визначено, що Учасником надається: «Довідка, за підписом уповноваженої особи Учасника та завірена печаткою, що містить інформацію про наявність обладнання, матеріально-технічної бази, які будуть використовуватися учасником при виконанні договору. Форма довідки наведена у додатку № 1.1 до Таблиці 1. До довідки обов`язково включаються всі приміщення, будівлі, склади, машини, механізми, обладнання та устаткування, інструменти тощо, що будуть використовуватися при виконанні договору.»
2) Учасником ТОВ «А» надана довідка від 14.04.2020 за № 25, що містить інформацію про наявність обладнання, матеріально-технічної бази, які будуть використовуватися при виконання договору. Довідка надана за формою наведеною у додатку № 1.1 до Таблиці 1.
3) Також, згідно з зазначеним у підпункті 1.1 пункту 1 таблиці 1 Додатку № 3 ТД Учасником надаються: сканкопія договору про оренду машин та механізмів, обладнання та устаткування що будуть використовуватися при виконанні робіт; довідка в довільній формі про наявність на балансі підприємства таких з найменуванням та інвентарним номером; сканкопії інших документів.
4) Колегія суддів вважає, що місцевий суд обґрунтовано погодився з позицією Замовника, що зазначені довідки або інші документи є лише одним із варіантів документації та можливого способу підтвердження для учасника торгів.
5) При цьому, є неприйнятними доводи ДАСУ з приводу відсутності довідки про наявність на балансі підприємства машин механізмів, обладнання, устаткування у третьої особи, оскільки разом з довідкою від 14.04.2020 за № 25 ТОВ «А» було надано в якості додатків до неї правовстановлюючі документи на нерухоме та рухоме майно, про що було також зазначено.
6) Отже, ТОВ «А» підтвердило відповідність кваліфікаційного критерію в повному обсязі відповідно та тендерної документації, тому у Замовника були відсутні законні підстави відхилення зазначеної тендерної пропозиції.