Блог

Про укладення договорів постачання природного газу бюджетними організаціями

Робота проводиться на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. і розпорядження уряду від 11 жовтня 2021 р. № 1234-р «Деякі питання діяльності акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», ухвалених у зв’язку з неможливістю придбання організаціями соціальної сфери природного газу на ринкових умовах.  

Алгоритм процедури укладення договорів постачання газу, перелік необхідних документів, договір постачання природного газу, а також контакти відповідальних осіб від товариства за укладення договорів постачання природного газу з бюджетними установами та організаціями оприлюднено на офіційному сайті ТОВ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ ТРЕЙДИНГ».

Підготовлені документи мають попередньо погоджуватися представниками постачальника, для цього їх необхідно направити засобами електронної пошти.

Варто зазначити, що договір постачання природного газу (для бюджетних установ та організацій) передбачає постачання природного газу до кінця 2022 року, що викликало запитання, яким чином реєструвати такі договори у органах Державної казначейської служби України (ДКСУ).

У листі ДКСУ до головних управлінь ДКСУ в областях та м. Києві від 18.10.2020 № 15-08-08/21201 зазначено, що при реєстрації бюджетних зобов’язань за договорами постачання природного газу бюджетним установам та організаціям, що охоплюють два бюджетні періоди (довгостроковий договір), органи ДКСУ здійснюють перевірку:
наявності бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами;
поданого Реєстру зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та підтвердних документів на предмет відповідності даних, уключених до Реєстру;
наявності документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства у сфері закупівель;
наявності календарного плану до довгострокового договору.
Примірний календарний план наведено у додатку 1 вказаного листа. Згідно з наведеним додатком календарний план скріплюється підписом керівника замовника та не потребує погодження постачальником.

Комунальним некомерційним підприємствам також рекомендовано готувати документи відповідно до алгоритму. Очікується, що найближчим часом такі організації також будуть включені до переліку суб’єктів, які матимуть можливість укласти договори постачання природного газу за ціною, передбаченою для споживачів/об’єктів, що фінансуються з державного та/або місцевого бюджетів.Звертаємо увагу, якщо вас спіткали труднощі, Агентство «Консалт» за зверненнями замовників надає юридичні послуги щодо організації та проведення переговорної процедури/укладення договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель з ТОВ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ ТРЕЙДИНГ».

Заявки приймаються на e-mail t-ten@ukr.net.

Форма заявки

Деталі за телефоном 0 800 30 30 31.