Блог

Про документи, викладені російською мовою

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі" тендерна пропозиція підлягає відхиленню, у разі якщо вона викладена іншою мовою (мовами), аніж мова (мови), що вимагається тендерною документацією.
Зауважимо, що для застосування зазначеної підстави тендерна документація повинна містити однозначні для розуміння формулювання.
Мається на увазі, що якщо ви зазначите, що перекладу потребують "документи, викладені іноземною мовою", а не "документи, викладені іншою, ніж українська мова" то, отримавши російський текст у тендерній пропозиції не зможете правомірно відхилити.
Детальніше у Рішенні Миколаївського окружного адміністративного суду від 26.10.2020 по справі № 400/3043/20.
З матеріалів рішення:
1) Згідно статті 10 Конституції України, російська мова не є іноземною мовою, а є мовою національних меншин України, тому не потребує перекладу. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.
2) Окрім того, в сертифікатах стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення у вигляді скорочень та термінологія, пов`язана з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, та передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами, викладаються мовою їх загально прийнятого застосування, та не перекладаються.