Блог

Про паспорт у вигляді паспортної книжечки в публічних закупівлях

Деякі замовники вимагають надати у складі тендерної пропозиції серед документів, що підтверджують повноваження щодо підпису документів, паспорт фізичної особи.
Зазначимо, що такий документ не підтверджує повноважень, а є особистим документом посвідчення особи, тому вимагати його від учасників не варто.
Окрім того, можуть виникати додаткові ризики отримання негативного висновку за результатами моніторингу.
Як, наприклад, у закупівлі UA-2021-01-04-000015-a Органом контролю встановлено: "Учасником торгів ФОП Балян Е.Ю. в складі тендерної пропозиції надано скановану копію паспорту, який відповідно до положень Постанови Верховної ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ «Про затвердження положень про паспорт громадянина України» є недійсним, оскільки відповідно до пункту 8 Постанови до паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку необхідно вклеювати нові фотокартки, що відповідають його вікові. Проте, нова фотокартка у паспорті по досягненню Баляном Е.Ю. 25-річного віку відсутня, в результаті чого такий паспорт вважається недійсним. Враховуючи вищезазначене, учасник процедури закупівлі не відповідав встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства."